WN8


WN8 is currently the most used metric to measure player skill, but it is not ideal at all as you may know.

How it works ?
WN8 calculation factors:
FactorVliv
Damage60%
Kills20%
Victories10%
First spot6%
Base defense4%


Problems
Biggest problem in the WN8 history was that the original authors of the metric decided to triple and double expected values for Patton and E50 tanks just for fun, at this moment they realized how easy they can lose control over their own product. Every stat site decided to use own values, which was a very big mess for a few months, but later XVM guys decided to take over this, today 99% of stat mods and webs use XVM expected values to calculate WN8. Few webs decided to use same random values so even today you can find incorrent info about your WN8. Also it depends on how often other pages updates their expected values from XVM servers.

WN8X


WN8X is a special metric that shows only average WN8 from tier X tanks, which cannot be stat-padded that easily and is also way more accurate, because many players have bad stats on low tiers because everyone had to start somehow. You can sort clans by WN8X as well which is very usefull.

CWN8 (Combined WN8)


TOP Clans often require combined WN8 (recent + overall), which is exactly this value but divided by 2, so it shows the actual skill of the player in the original WN8 scales.

DWN8 (Damage based WN8)


Special rating designed in our labs. The rating is calculated simillary as WN8 but it is based only on damage, other values that are used to calculate normal WN8 are set to defaults (expected ones).

Why the WN8 values are slightly different in other stat tracking software ?


Pokud má daný web aktualizované očekávané hodnoty, pro každý tank, odchylka může nastat v případě, že jste hráli s nedávno přidaným tankem, pro který ještě nebyly vydány oficiální očekávané hodnoty a každý web tuto problematiku řeší jinak, jelikož autoři WN8 nijak nedefinovali, jak tento problém správně řešit, a proto si to každý web dělá po svém.

What is REROLL ?


Reroll je účet, který si založí nebo nechá resetovat hráč, přijde tak o celý postup a o všechny tanky krom prémiových za účelem zbavit se špatných statistik a začít nanovo. Lab-VOLE detekuje reroll účty, které o resetování účtu požádali u WG, pokud si hráč založi nový účet, nelze 100% detekovat zda je reroll, pouze odhadovat podle nějakých křivek, možná tohle v budoucnu zavedeme, ale předtím musíme vychytat vzorce tak, aby se nestalo, že někdo bude chybně označen jako reroll.

How to increase your WN8 ?


Tento dotaz byl položen snad milionkrát. Hrajte lépe.... To je samozřejmě vtip, pokud se chcete dostat do nějakého klanu a požadují od vás určitou hranici WN8 a nic jiného, pak můžete WN8 velmi rychle zvýšit hraním tanku AMX ELC bis, WN8 vám půjde rapidně nahoru, nicméně lepšího hráče to z vás neudělá, spíš naopak. Opravdovou výpovědní hodnotu má spíš WN8X, což není nic jiného než klasické WN8... no však si to přečtěte o kousek výše.

How to calculate your WN8?


Představte si, že máte v garáži jen jeden jediný tank dejme tomu T34. Máte na něm jednu hru s 1500 damage, očekávaná hodnota damage pro tento tank je 1263 damage řekněme že máte tedy přibližně 1800 WN8 za tuto jednu hru. Pokud odehrajete další hru s 0 damage, pak budete mít stále celkově 1500 damage, ale očekávaná hodnota bude 2526 (2*1263) a recent wn8 se vypočítá tak, že se udělá rozdíl předchozí očekávané hodnoty a celkového damage od toho co jste nahráli v poslední bitvě a aplikujete na to WN8 vzorec.
Problém nastává ve chvili kdy se mezitím změní očekávaná hodnota na daném tanku, v tu chvili začne být recent nepřesný.

A) Pokud očekávaná hodnota vzhroste, nezávisle na tom jestli jste tank hráli nebo ne, vaše WN8 se přepočítá a klesne, v tu chvili si ale začne recent 'myslet', že jste hrali v poslední době špatně a proto vám kleslo wn8 (je za tím velmi vlouhá vzorec, to mi věřte), proto ikdyž odehrajete 3000 wn8 bitvu, budete mít recent například 1200, což neodpovídá, to je jasné, nicméně musíte dohnat ztrátu, pokud vám celkové wn8 kleslo o 10, tak se recent bude zobrazovat správně, až od doby kdy zpátky získate své původní wn8 číslo hraním dalších bitev, nebo za 60 dní automaticky se to postupně opraví.
B) Pokud očekávaná hodnota klesne, pak vám wn8 vzrostě uplně zadarmo, stejně tak jako recent, odehrajete bitvu na 1000 WN8 a recent se Vám může ukázat třeba 2500.

Pokud jste programátor a zajímá vás jak tohle funguje, můžu poslat source, nicméně pokud nejste, pravděpodobně nemáte moc šancí to pochopit, snad jsem to nezasvěceným alespoň trochu vysvětlil.

Problém s nepřesným recentem má však své řešení, nicméně by to vyžadovalo do databáze ukládat 500x více hodnot. Pokud někdo máte nazbyt pár desítek tisíc měsíčně, můžete přispět na provoz databáze a recent bude přesný :DAdvertWotCharts.eu 2019 - All right reserved. Created by MultiMine.cz cloud game hosting.
This site is not affiliated with World of Tanks or Wargaming in any way. World of Tanks is a trademark of Wargaming.net © Wargaming.net. All rights reserved